Argentinski košarkaš Luka Vildoza je sad član Panatinaikosa, a prisetio se perioda koji je proveo u Beogradu. Bivši član Crvene zvezde se vraća u prestonicu Srbije da igra protiv Makabija u utorak od 19 časova.
– Baš se osećam lepo, prelepo vreme me je dočekalo u Beogradu. Jedva čekam da istrčim ponovo na parket Pionira, prelepe uspomene me vežu za tu dvoranu. Imao sam odličnu sezonu igrajući na tom parketu u dresu Zvezde. Prvi put mi se dogodilo da budem MVP meseca Evrolige u tom periodu, osećam specijalnu konekciju. Beograd osećam kao drugi dom iz nekoliko razloga – počeo je Vildoza za Mozzart Sport.
Argentinac je među onima koji je očekivao više od večitih rivala ove sezone kada je Evroliga u pitanju.
– Iznenađen sam što nisu u plej-ofu… Baš iznenađen. Mislio sam da će Partizan da se plasira – kaže on.
– Što se Zvezde tiče, kako su počeli sezonu, mislio sam da će i oni biti u plej-ofu. Žao mi je što nisu uspeli, ali gledao sam bukvalno svaku utakmicu Zvezde u Evroligi koju sam mogao sa mojom devojkom koja je iz Beograda. Čak i kada su izgubili šansu za plasman, ja sam ih pratio, pružao podršku. To je košarka. Nema veze… Možda će sledeće sezone uspeti. Navijam za njih – rekao je Vildoza i počeo o periodu u Zvezdi:
– Iskustvo za čitav život. Nezaboravno iskustvo zaista. Pre svega Kup u Nišu. Ta utakmica… ta atmosfera, nestvarno, nezaboravno. Ponekad mi tako nasumično uđe ta utakmica u glavu i i dalje ne mogu da verujem kako je bilo. Baš mi je drago kada smo osvojili taj trofej – podelio je svoje emocije.
Zvezda prošle sezone nije uspela da savlada Partizan u finalu ABA lige kada se klub iz Humske popeo na tron.
– Žao mi je što nismo ispunili taj cilj, ali i to je sport. Derbi je stvarno nešto posebno, doduše potpuno je različito u Evroligi i ABA ligi. U ABA ligi je pritisak mnogo veći, sve je mnogo luđe – kaže Vildoza.
Najnovije vesti o KK Crvena zvezda možete naći OVDE.
Najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.