“HVALA VAM PREDSEDNIČE VUČIĆU” Gordana Siljanovska-Davkova se zahvalila predsedniku Srbije – “Unapredićemo izvandredne makednosko-srpske odnose”

Nova predsednica Severne Makedonije Gordana Siljanovska-Davkova zahvalila se na čestitkama predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

-Mnogo mi znači Vaše iskrene čestitike predsedniče Vučiću. Očekujem da ćemo produžiti rad na unapređivanju izvanrednih makednosko-srpskih odnosa. Hvala Vam, predsedniče Vučiću – napisala je ona. 

Podsetimo, Siljanovska-Davkova izglasana je sinoć u drugom krugu izbora za prvu ženu na čelu Severne Makedonije ubedljivom pobedom nad protivkandidatom iz partije SDSM-a.

Ona je izjavila da će biti predsednik svih građana i istakla da će braniti državne i nacionalne interese.

-Tvrdim da ću delovati kao predsednik svih građana. To znači svih etničkih grupa, svim članovima partija, onima koji nisu u strankama, jer nijedan predsednik ne može da traži jedinstvo ako se drži partijskih linija – rekla je Davkova koja je pobedila u jučerašnjem drugom krugu.

- Pogledajte najnovije ćlanke -