USPOSTAVLJEN KONTAKT SA JEDNIM OD PUTNIKA U HELIKOPTERU! Misterija leta iranskog predsednika još traje!

Vlasti su nakon pada helikoptera iranskog predsednika Ebrahima Raisija uspele da stupe u kontakt sa jednim članom posade.

Potpredsednik zemlje Mohsen Mansuri rekao je da i dalje postoji nada da nesreća nije fatalna.

– Nadu nam daje činjenica da je uspostavljen kontakt sa jednim od putnika helikoptera i sa jednim od članova posade. Stoga se nadamo da stepen ozbiljnosti incidenta nije bio previsok – rekao je Mansuri čiju izjavu je prenela iranska novinska agencija Fars.

Crveni polumesec navodi da je određena tačna lokacija pada helikoptera i da spasioci upravo pretražuju oblast između Ardešira i Brazina u Varzakan.

Helikopter se srušio u severozapadnoj regiji Varzakan koja se nalazi otprilike 600 kilometara od Teherana. Varzakan pripada iranskoj pokrajini Istočni Azerbejdžan. Poslednji GPS signal lociran je navodno kod rudnika bakra u šumama Arsbarana.

Iranski ministar spoljnih poslova Hosein Amir-Abdolahijan takođe je bio jedan od putnika helikoptera koji se srušio.

Ebrahim Raisi je inače ranije u nedelju stigao u Azerbejdžan.

Tamo je zajedno sa predsednikom zemlje Ilhamom Alijevim učestvovao u ceremoniji puštanja u rad hidroelektrane Khudaferin i otvaranju hidroelektrane Giz Galasi izgrađene na reci Araz.

- Pogledajte najnovije ćlanke -