“IRANSKOM NARODU JE BOLJE BEZ NJEGA” – Beskrupulozna izjava stigla iz Vašingtona! Da li OVO baca drugačiju senu na smrt Raisija?

– Imajući u vidu užasna dela u koja je bio umešan kao sudija i predsednik, i činjenicu da on ni najmanje ne može da bude umešan u njih, da, iranskom narodu je verovatno bolje… Mi definitivno ne tugujemo zbog njegove smrti – rekao je na pitanje senatora Teda Kruza da li je “svet bolje mesto sada kada je Raisi mrtav”.

Blinken je rekao da SAD ne žale zbog Raisijeve smrti i da neće proglasiti trenutak ćutanja u UN u njegovo sećanje.

Istovremeno, Stejt department je prethodnog dana izrazio saučešće povodom smrti iranskog predsednika.

Helikopter u kojem su bili iranski predsednik Ebrahim Raisi, ministar inostranih poslova Hosein Amir Abdolahjan i drugi zvaničnici srušio se 19. maja na severozapadu zemlje u regionu Verzegan.

Delegacija se vraćala iz posete Azerbejdžanu, gde su Raisi i njegov azerbejdžanski kolega Ilham Alijev učestvovali na ceremoniji otvaranja hidroelektrana Giz Galasi i Khudaferin na graničnoj reci Araks.

- Pogledajte najnovije ćlanke -