(POLUVREME) CRVENO-BELI UBACILI 50 POENA: Zvezda na putu ka finalu

Košarkaši Crvene zvezde gostuju u Železniku protiv FMP-a u drugom meču polufinala plej-ofa Košarkaške lige Srbije. Crveno-beli vode 1:0 u seriji, a na poluvremenu imaju prednost.

Slično kao i u prvom meču, FMP je u prvoj četvrtini samo u prvih nekoliko minuta uspeo da održi egal sa Zvezdom koja je na ovom meču bila bez Džoela Bolomboja, da bi Miloš Teodosić i Jago dos Santos ubrzali igru i u 5. minutu doneli prvu dvocifrenu prednost 15:5.

Jovan Novak bio je u tim trenucima praktično jedini igrač Pantera koji je odogovrio na Zvezdinu igru, ali to nije bilo dovoljno i crveno-beli su prvu deonicu okončali sa vođstvom 24:13.

Panteri su u prvom meču uspeli u potpunosti da se vrate u meč i zaprete Zvezudi koja, očigledno poučena tim iskustvom, ovoga puta niješta nije prepuštala slučaju. Nisu crveno-beli skidali nogu sa gasa, postigli su četiri uizastopne trojke, od čega je Nedović pogodio tri u nizu i imali vođstvo 38:16 u 14. minutu. Šaranović je trojkom prekinuo šutersku seriju Zvezde, ali to nije promenilo situaciju na terenu. Teodosić i Mitrović su poentirali, a prednost crveno-belih se kretala oko 20 poena, da bi na poluvremenu vođstvo iznosilo 50:30.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -