SUZE I MUK U BEOGRADU Mali maturanti velikog srca: Za kraj školske godine POLOŽILI CVEĆE ispred OŠ “Vladislav Ribnikar” – Prizor na ulici SLAMA srca

Kraj školske godine maturanti ovih dana slave širom Srbije i dok se uz muziku, trubače i piće proslavlja, osnovne škole na Vračaru imale su malo drugačiji ritual.

Tradicionalna šetnja maturanata pod nazivom “Defile malih maturanata” održana je danas od 11 časova.

Slike i snimci koji se mogu videti na društvenim mrežama, prikazuju radost i veselje maturanata širom zemlje, kraj jedne ere proslavili su uz piće, muziku i trubače, međutim osmaci iz osnovnih škola na Vračaru uputili su se do OŠ “Vladislav Ribnikar” kako bi položili cveće za stradale vršnjake iz te škole.

Suze i muk ovladao je tradicionalnom šetnjom.

Svoju šetnju maturanti su počeli na Trgu kod Beogradskog dramskog pozorišta u parku kod Vozarevog krsta.

Maturanti su u bili odeveni u majice u boji svoje škole, a potom šetnju nastavili Mileševskom, Petrogradskom i Njegoševom ulicom.

Sa svojim nastavnicima i direktorima položili su cveće ispred škole u znak sećanja na stradalu decu i radnika obezbeđenja u masakru koji se dogodio prošle godine u maju.

Druženje i šetnju završili su na Cvetnom trgu kako je i bilo planirano.

Izvor: Srbija Danas/Telegraf

- Pogledajte najnovije ćlanke -