NOVAK U SVAĐI SA SUPERVIZOROM: “Povredio sam koleno jer nećete da uradite ono što je potrebno!”

Najbolji srpski teniser Novak Đoković u osmini finala Rolan Garosa snage odmerava sa Franciskom Serundolom, a sredinom drugog seta je imao žestoku raspravu sa supervizorom.

Đoković je u prvom setu počistio Franciska Serundola. I tu se činilo da ima problem sa vratom, ali se onda u drugom setu javio novi – sa kolenom.

Međutim, to nije sve od problema, već je između sedmog i osmog gema Nole imao raspravu sa supervizorom.

Novak se posvađao sa supervizorom zbog užasnog stanja terena na stadionu “Filip Šatrije”.

– Zašto je tako veliki problem da se očisti teren? – upitao je Novak, pa nastavio:
 

– Sve što tražim je da se pređe preko terena. Povredio sam koleno proklizavajući.

Podsetimo, na početku meča, tačnije pri rezultatu 2:1 u korist Srbina, napravio je dve greške Đoković – jednu iz forhenda, jednu iz bekhenda, pa se suočio sa brejk loptama. Prvu je spasao zahvaljujući dobrom servisu, a drugu smečom na mreži – i sreća je pogledala srpskog tenisera.

Izvukao se iz neprijatne situacije prvi reket sveta, a na promeni strana se Srbin uhvatio za vrat, pa je izgledalo kao da ima neki problem.

Na pauzi ga je čak i masirao, što je zabrinulo sve navijače.

Ukoliko pobedi Serundola, Nole će postati jedini – u obe konkurencije – koji je trijumfovao u 370 mečeva na grend slemovima.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -