OGLASIO SE HIL O SVESRPSKOM SABORU: Foksu Srbije treba da bude na mirnoj i prosperitetne budućnosti za čitav Zapadni Balkan

Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil izjavio je danas, povodom deklaracije usvojene na “Svesrpskom saboru”, da fokus svih kojima je stalo do Srbije i njene budućnosti treba da ostane na stvaranju mirne i prosperitetne budućnosti za čitav Zapadni Balkan.

-Fokus svih kojima je stalo do Srbije i njene budućnosti treba da ostane na stvaranju mirne i prosperitetne budućnosti za čitav Zapadni Balkan, povećanju regionalne saradnje, sa EU integracijom kao konačnim ciljem – saopštio je ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil posle održanog Svesrpskog sabora i dešavanja koja su potom usledila u regionu.

Američki ambasador je naglasio i sledeće:

“Srbija ima konstruktivnu ulogu u tom procesu i mi pozdravljamo mnoge primere njenih lidera u kojima se obavezuju da će to učiniti”.

Srbija Danas/Kurir

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -