Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je, danas, u okolini Niša, na autoputu ka Beogradu uhapšeno jedno lice zbog krijumčarenja ljudi.
U pitanju je muškarac (58), iz Novog Sada.
– U tovarnom delu njegovog vozila pronađen je 31 ilegalni migrant, iz Egipta, Maroka, Sirije i Iraka, koji su ilegalno ušli iz Bugarske u Srbiju. Lice je predato tužilaštvu na dalje postupanje – zjavio je Dačić.