STIGAO ODGOVOR KREMLJA Peskov: Stav Srbije na samitu o Ukrajini neće pokvariti odnose sa Rusijom

Stav Srbije, Mađarske i Turske na samitu u Švajcarskoj neće pokvariti njihove odnose sa Ruskom Federacijom, izjavio je danas portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov, odgovarajući na pitanje medija da li se Beograd, Budimpešta i Ankara i dalje mogu smatrati za ruske partnere.

Ipak, portparol je kratko dodao da će Moskva “naravno, voditi računa o stavovima koje su ove zemlje zauzele”.

 – To je važno za nas – prokomentarisao je Peskov na današnjem brifingu, uz objašnjenje da su mnoge zemlje, koje su potpisale završnu deklaraciju samita, ipak svesne da ozbiljni pregovori bez učešća Rusije nisu mogući.

 – Ako govorimo uopšteno o efikasnosti ovog samita – njena efikasnost teži nuli – zaključio je portparol.

Podsetimo, juče je završen dvodnevni mirovni samit u Švajcarskoj o Ukrajini.

Moskva je pre samita upozorila da će učešće zemalja na ovom događaju uticati na njihove odnose sa Rusijom.

Ipak, događaju su prisustvovali predstavnici 91 zemlje sveta, među kojima je bila i Srbija, na čelu sa srpskim ministrom spoljnih poslova Markom Đurićem.

Srpski predstavnici stavili su potpis na završni dokument konferencije, zajedno sa još 79 zemlje.

Ipak, 11 zemalja je to odbilo, a među njima su Jermenija, Brazil, Indija, Saudijska Arabija, Slovačka, Južnoafrička Republika, Ujedinjeni Arapski Emirati, Tajland, i Meksiko.

Izvor: Srbija Danas/RT Balkan

- Pogledajte najnovije ćlanke -