Srbija je razočarana onime što je fudbalska reprezentacija Srbije pokazala na evropskom prvenstvu, a tom prilikom se oglasio i naš glumac Milan Marić.
Nakon što je fudbalska reprezentacija Srbije zauzela poslednje mesto u svojoj grupi na poslednjem turniru, reakcije javnosti, a naročito poznatih ličnosti, bile su oštre i emotivne.
Jedan od najglasnijih kritičara bio je poznati glumac Milan Marić, čiji su komentari na društvenim mrežama dodatno rasplamsali debatu o trenutnom stanju Orlova i odlukama slektora Dragana Stojkovića Piksija.
Neslavna igra naših fudbalera
Na Evropskom fudbalskom prvesntvu, Srbija je imala neslavan put, započevši sa porazom od Engleske rezultatom 1:0. Iako je ova utakmica pružila priliku da se oceni snaga protivnika i napravi strategija za dalje, završila je razočaranjem i prvim porazom za Orlove. U sledećem susretu, Srbija je igrala nerešeno sa Slovenijom 1:1, što je unelo dozu nade među navijače, ali ipak nije bilo dovoljno za sigurnu poziciju u grupi. Poslednja utakmica protiv Danske, završena bez golova (0:0), samo je potvrdila da je reprezentacija daleko od forme i kvaliteta koji bi garantovali uspeh na velikom takmičenju.
Fudbaleri su nakon poslednje utakmice otvoreno pokazali emocije, sa suzama i izjavama koje su odražavale njihovo razočaranje i tugu zbog neuspeha. Njihove reakcije su bile emotivne, ali su naišle na podeljene reakcije javnosti.
Marić kratak, ali oštar
Jedan od najglasnijih kritičara fudbalske reprezentacije Srbije bio je Milan Marić, renomirani glumac vrlo aktivan na društvenim mrežama, posebno na platformi “X”. Marić nije skrivao razočaranje rezultatima reprezentacije, a njegove oštre reči odjeknule su na društvenim mrežama.
„Džaba reči i patetika, većini vam se j**e za reprezentaciju,“ napisao je on, jasno izražavajući svoje mišljenje o igračima i njihovoj posvećenosti timu.
Marićeva izjava se poklapa sa osećanjima mnogih navijača koji veruju da su reči i emocije igrača nakon ispadanja bile neiskrene ili barem nedovoljne da prikriju ozbiljne probleme unutar tima.
Ni Ceca im nije pomogla
Mnoge javne ličnosti otputovale su u Nemačku kako bi pružile podršku Orlovima. među njima je bila i Svetlana Ražnatović Ceca i njena ćerka Anastasija Ražnatović. One su imale dodatni razlog da tamo budu jer je fudbaler Nemanja Gudelj, Anastasijin suprug, a Cecin zet. Ipak, ni Gudelj se nije proslavio svojom igrom.
Ceca se u razgovoru za Blic prisetila vremena kada je vodila fudbalski klub “Obilić”.
– Imam i nekog pređašnjeg iskustva, razumem se u fudbal, vodila sam i fudbalski klub. Te stvari se nikad ne zaborave, Fudbal je najveća zaraza koja postoji. Dok sam vodila klub zapostavila sam u svoju karijeru, jer to je strast. Protiv Slovenije nismo igrali proti Engleza. Plašila sam se da ne izgubimo. Mislim da ćemo protiv Danaca da se konsolidujemo, da će proraditi srpski inat, Mnogo njih privatno poznajem, znam koliko im je ovo bitno. Smatram da će dati sve od sebe. Nekad je i božija volja u pitanju.