Bila je najpoznatiji “dečak” na našim prostorima, ali o njenoj lepoti se još uvek naširoko priča.
Čuvena “Virdžina” iz istoimenog filma Srđana Karanovića, glumica Marta Keler potpuno se povukla iz javnosti, pa o njoj danas vrlo malo zapravo znamo.
Ono što je mnoge ljubitelje sedme umetnosti oduševilo je činjenica da je u Kikindi počelo snimanje filma “Grešnik”. Film je zasnovan na istinitom događaju, i prati bremenitu životnu priču jednog mladog čoveka.
-Preplavila su me emocije kad sam dolazila u Kikindu. Uzbuđena sam zbog prilike da budem deo ove filmske ekipe. Priča je vrlo potresna, a sve je vrlo izazovno i interesantno. Ne bih puno da otkrivam. Ozbiljno sam se priprema i odlazila u manastrir da vidim kak zapravo žive monahinje – rekla je Marta za Kurir i nastavila:
– Priznajem da je osećaj ovde u dvorištu manastira Svete Trojice u Kikindi jako lep. Ovde vlada divna energija. Ovo je jedna od mojih ozbiljnijih uloga posle “Virdžine”. Zaista se jako dobro osećam u ovoj priči – kazala je glumica.
Glavna muška uloga u filmu “Grešnik” poverena je Vukašinu Staniću. Tumači Strahinju:
-Ovo je moja prva filmska uloga, mada poslednjih godina igram u beogradskom teatru “Levo”. Završio sam na kastingu, a filmska ekipa se odlučila za mene. Strahinja, lik koji tumačim, doživljava veliku životnu trasformaciju. Priča je autentična i prati život jednog momka iz Kikinde. U fokusu ove priče je pokajanje – otkrio je Vukašin za pomenute medije.
Inače, Marta se posvetila porodici, a već nekoliko godina živi na relaciji Beograd-Pirot, budući da je profesionalno angažovana u pirotskom Narodnom pozorištu.
Marta danas ima 47 godina, a sa dugogodišnjim partnerom, muzičarem Zijom Rizvanbegovićem, poznatijim kao Zijo Valentino, ima sina Gordana. Marta je poreklom iz Kikinde, a samo dve godine nakon pomenute uloge koja je bila veoma zapažena i koja joj donela nagradu “Feliks” u Berlinu (i zbog koje su je smatrali čudom od deteta), pojavila se u filmu “Suze i njene sestre”.
Diplomirala je na Akademiji lepih umetnosti, na odseku glume. Bavila se i radio novinarstvom, pet godina se kao voditeljka družila sa slušaocima jedne radio stanice.
Oprobala se 2006. i u rijaliti programu “Veliki brat”. Izuzetno je propraćena bila njena veza sa Zijom Valentinom, sa kojim je dobila sina.