Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić prisustvovao je sednici proširenog kolegijuma načelnika Generalštaba u kasarni “Banjica 2” u Beogradu. Nakon završetka se obratio medijima.
– Pojačana su dejstva vazduhpova sa posadama i bezposadnih, u okruženju, vazduhoplova i dronova, sa izviđačkim namerama prema Srbiji bez prelaženja naše granice. To je iz svih smerova u pravcu Republike Srbije pojačano – naveo je predsednik.
– Primetili smo podizanje albanskih bajraktara iz Đakoviće 5. i 20. juna, do visine 5800 metara, sa namerom izviđana pozicije vojske Republike Srbije. Takođe đvedsko-nemački avioni rade takozvane lid-ar snimke, ne sa teritorije koja je pod kontrolom naše vojske, već sa drugih teritorija koje nisu pod efektivnom kontrolom Vojske Srbije, ali prave veoma precizne snimke zbog prisustva bezbednosnih i vojnih snaga Republike Srbije na teritoriji centralne Srbije – zaključio je Vučić.
Kako navodi predsednik Srbije, u budućnosti bi morali biti znatno jasniji u poruci odvraćanja svakog potencijalnog agresora na našu zemlju.