PUTIN POVUKAO PRVI POTEZ: Poslao je Americi ozbiljnu poruku!

Ruski predsednik Vladimir Putin saopštio je danas da je Rusija spremna na dijalog sa SAD, dodajući da u toj zemlji postoje signali o spremnosti da se započnu dijalozi o strateškoj stabilnosti, ali da se oni pretvore u govore o apstraktnim temama.

– Hajde da sačekamo formiranje nove administracije i da shvatimo koji su njeni planovi i preferencije, želim da ponovim – spremni smo na to – rekao je Putin.

Istakao je da nije upoznat sa predlozima bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa za miran završetak sukoba u Ukrajini.

Činjenicu da gospodin Tramp, kao predsednički kandidat, izjavljuje da je spreman i da želi da zaustavi rat u Ukrajini, mi shvatamo prilično ozbiljno, ali nisam upoznat sa njegovim mogućim predlozima kako to planira uradi. To je, naravno, ključno pitanje, ali ne sumnjam da on to kaže iskreno i mi ćemo to podržati – rekao je Putin.

Ruski predsednik je rekao da je video samo delove debate Trampa i predsednika SAD Džozefa Bajdena i da nije posebno pratio događaje nakon debate.

Video sam neke delove, tako da ne pratim posebno šta se dešava, posebno u komentarima medija – rekao je on, ocenivši da je ono što se dešava u SAD unutrašnja stvar te zemlje, iako Rusija nije ravnodušna prema tim događajima.

SAD ostaju velika ekonomska, bezbednosna i vojna sila, sa dobro poznatim sposobnostima u tim sferama – rekao je Putin.

- Pogledajte najnovije ćlanke -