DOPING! Srpski olimpijac suspendovan na godinu dana

Reprezentativac Srbije u plivanju Uroš Nikolić, učesnik Olimpijskih igara u Tokiju suspendovan je na godinu dana zbog korišćenja nedozvoljenih supstanci.

On je kao član srpske štafete 4 x 100 slobodno, bio pozitivan na doping testu tokom Svetskog prvenstva u Dohi u februaru ove godine, piše Sportklub.

Tada je u njegovom organizmu utvrđeno prisustvo pseuodoefedrina. Uroš je koristio lek protiv alergije u kojem je bila prisutna određena doza nedozvoljene supstance.

Nikolić je odmah uložio žalbu i Svetska antidoping agencija (WADA) je prihvatila da se uradi takozvani “retroaktivni tue”, odnosno srpski reprezentativac je priložio svu dokumentaciju koja potvrđuje da je lek koristio u svrhu kliničkog lečenja.

Obavljeno je i saslušanje pre nekoliko dana i tada je žalba odbačena, a Nikolić je suspendovan na godinu dana. Neće moći da se bavi plivanjem od 4. jula ove do 3. jula 2025. godine. Ovo je potvrdila i Antidoping agencija Srbije na svom sajtu.

- Pogledajte najnovije ćlanke -