”RAFA JE U NAJBOLJOJ FORMI”: Alkaraz potvrdio da će Nadal igrati u Parizu!

Karlos Alkaras, šampion Vimbldona, ubeđen je da će Rafael Nadal igrati makar u dublu na olimpijskom turniru.

Dvojica tenisera su tokom dana trenirali pod zatvorenim krovom na stadionu “Filip Šatrije” s obzirom na kišu u Parizu, a Alkarasa su odmah posle treninga upitali i kako se oseća Nadal.

 – Rafa je na svom najboljem nivou. U redu je, najbolji je. Kao i obično, sve je u redu – rekao je kratko Alkaras.

Iako je Nadal imao bandažu na desnoj butini, trenirao je normalno. Otuda u timu Španije veruje da neće biti problema da zaigraju zajedno u subotu.

 – Siguran sam da će Rafa igrati dubl u subotu jer je danas trenirao dobro. Videćemo kako će se osećati. Dubl zahteva manje intenziteta od singla, gde morate da budete vrlo spremni fizički i u punoj kondiciji – rekao je selektor španskog tima, David Ferer.

Zbog toga što učestvuju na meču u subotu, jasno je da Nadala i Alkarasa neće biti na ceremoniji otvaranja.

Inače, Alkaras i Nadal igraju u prvom kolu dubla u subotu od 19 časova, a protivnici su im Maksimo Gonzales i Andres Molteni.

Alkarasa pre toga od 14 časova u singlu očekuje susret protiv Hadija Habiba iz Libana. 

- Pogledajte najnovije ćlanke -