I pored toga što nije dobio podršku,, naš glumac je uspeo da okupi najveći broj vernika u manastiru Svetih Arhangela u Prizrenu.
Glumac Milan Vasić nastupao je manastiru Svetih Arhagela u Prizrenu, a nakon druženja sa vernom publikom oglasio se na društvenim mrežama.
Naime, on je objavio snimak iz porte manastira i uz to je istakao koliko je zahvalan svima koji su prisustvovali ovom događaju, a uz to je i priznao koliko je razočaran što se poznate ličnosti nisu odazvale njegovom pozivu.
U okviru Milanove objave, stoji da je zamalo zaplakao kada je video koliko je dece, a potom je dodao i da želi da se zahvali kolegama glumcima i pevačima koji se nisu pojavili na koncertu.
– Cilj mi je bio da okupim najveći broj vernika u manastiru Svetih Arhangela u Prizrenu, u poslednjih 20 godina. I uspeo sam. Najveća radost je što je bilo mnogo dece. U toku pevanja, mogao sam nekoliko puta da zaplačem od sreće. Uspeo sam da ne zaplačem, ali mnogi nisu… Bilo je mnogo emocija, ljudi su pevali, igrali i plakali od sreće. Hvala Igumanu Mihailu što mi je dozvolio da baš ja budem organizator za kulturni deo programa, hvala svim ljudima koji su došli na Liturgiju i koncert, hvala mojim kolegama koji su došli kao podrška, hvala svim učesnicima programa i hvala svim poznatim pevačima i glumcima koji , ne samo da nisu došli, nego se ni oglasili nisu – napisao je Milan na Instagramu i dodao:
– Prvo sam se zbog toga razočarao, a onda sam shvatio da je bolje ovako, jer sad bar znamo kakav odnos imaju prema Kosovu i Metohiji. Sve u svemu, jako sam ponosan i srećan, vidimo se i dogodine – napisao je Vasić.
Inače, glumac je jednom prilikom opisao dramatičan susret s takozvanom Oslobodilačkom vojskom Kosova kada je imao 19 godina i priznao da ne zna kako je tada prošao bez posledica.
– Tog dana se sve dešava. Krećem ka Vranju i prvo albansko selo, Koretin se zove, kako krećem, prolazim džamiju, dolazim do izlaza iz sela, tu stoji kolona s obe strane, ljudi u crnom, sa tim znacima UČK. Maskirani, s mitraljezima stoje, kolona stoji. U tom trenutku već lagano kolena ne osećam. Jer tog dana se pojavio UČK, znači, nije ga bilo juče. Na celom Kosovu. Ozbiljan strah sam imao. Oni su uzimali ljude, odvedu nekog čoveka, ne znamo gde ga vode. Prva pomisao ti je ‘kaput, ajde zdravo’. Ko zna šta im rade. Ja još ne mogu sebi da dokažem zašto sam ja čoveku iz UČK digao ruku kad mi je prilazio. On ide ka meni s puškom, a ja dignem ruku i pozdravim ga. Ja tu ruku nisam digao, nisam svesno to uradio kao da ja odglumim, da se javim. On je to video, pogledao me je, pogledao je registraciju PR i samo mi je puškom pokazao ‘hajde, prođi’ – ispričao je svojevremeno Milan Vasić u emisiji kolege Milana Kalinića na K1 televiziji.