Nole je u velikom finalu pobedio Rafinog zemljaka Karlosa Alkaraza i tako je kompletirao “Zlatni slem”.
Rafa je objavio svoju fotografiju, kao i Novakovu, Serene Vilijams, Andrea Agasija i Štefi Graf uz poruku.
– Čestitke Novače na kompletiranju ‘Zlatnog slema’ i što si bio u prilici da postigneš ono što si želeo. Svaka čast – napisao je Nadal.