Jedan sat i 45 minuta posle finala: Novak se oglasio i STAVIO TAČKU na svoju veliku misiju

U finalu je bio bolji od Karlosa Alkaraza rezultatom 2:0 (7:6, 7:6) i tako se osvetio Špancu za poraz u finalu Vimbldona nedavno.

Kraj meča je bio oko 17 časova, a već u 18:45 se Nole oglasio na Instagramu i potvrdio da je misija završena.

Objavio je fotografiju sa zlatom oko vrata.

– Srbijo, uspeli smo! Volim vas, Nole – napisao je Novak i tako zaključio svoj pohod. Sa maksimalnim uspehom.

Podsetimo, Novak je najstariji teniser koji je osvojio zlatnu olimpijsku medalju, a takođe je jedini koji je to trona stigao bez ijednog izgubljenog seta. Nestvarno.

 

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -