Srbija je golom Nikole Jakšića u poslednjem sekundu lavila sa 12:11.
Nikako nisu mogli da se smire igrači Grčke posle meča, Dimitrios Skumbakis je zaplakao pred kamerom ERT.
– Izvinite, potpuno sam izgubljen sada…Nemam šta da kažem. Ovo je težak trenutak za sve nas. Radili smo svi naporno da dođemo do ovog – rekao je Skumbakis i dodao.
– Još se pitam da li je ovo noćna mora, pitam se hoću li se probuditi i igrati ponovo. Pokušao sam zaista snažno, kao i svaki momak ovde. Žao mi je, stvarno smo se trudili. Ovo je sport, imate takve dane, dobre i loše. Nemam šta drugo da kažem – rekao je Skumbakis.
Srbiju u polufinalu čeka meč sa boljim iz duela SAD i Australije.