Na konferenciji za medije fudbalske reprezentacije Srbije pred duel sa Slovenijom, medijima će se obratiti Nikola Milenković.
Orlovi su u prvom kolu EP poraženi od Engleske sa 1:0, a meč sa Slovenijom je na programu u četvrtak od 15 časova.
Milenković je morao da čuva jednog od najboljih napadača sveta, Harija Kejna.
-Bio je izazov igrati protiv Kejna, postigao je više od 50 golova, ali ne bih o individualnim stvarima. Odigrali smo timski, drago mi je što je odbrana bila dobra. Dobro smo se vraćali u presing i pokazali smo hrabrost, požrtvovanje, ambiciju i na dostojan način smo predstavljali našu zemlju. Treba da se maksimalno fokusiramo na utakmicu sa Slovenijom jer je ključna. Što više pričamo o Engleskoj, to uskraćujemo vreme za utakmicu sa Slovenijom koja je bitnija. Mislima smo u meču sa Slovenijom i pripremamo se na najbolji način – rekao je Milenković i osvrnuo se na narednog igrača koga će morati da čuva, Benjamina Šeška.
-Što se tiče Šeška, Slovenija ima sjajne pojedince, a ako budemo igrali kao tim sa mnogo požrtvovanja i trčanja, mnogo koncentracije, daćemo sve od sebe da zaustavimo bilo kojeg napadača – objasnio je Nikola i nastavio o Slovencima.
-Oni su jako dobra ekipa, dugo igraju zajedno, kompaktni su i moje mišljenje je da će utakmica protiv Slovenije biti još teža nego protiv Engleske. Oni su bili favoriti i bilo je lakše, a sada će biti drugačije jer je naš imperativ pobede i neće biti lako. Moramo se spremati na najbolji mogući način i da iskoristimo što bolje naše vrline. Imamo iskustvo iz Rusije, Katara i moramo to da iskoristimo u narednom meču – rekao je Milenković.
Istakao je i važnost navijača, kao i da li postoji razlika u tome u kom se terminu igra meč.
-Sigurno da podrška navijača nama mnogo znači, igranje za reprezentaciju je velika čast i želeo bih da se zahvalim na izvanrednoj podršci protiv Engleske, kao i svima koji su bili kraj malih ekrana. To nam je dalo snagu. Što se tiče termina meča, nema tu razlike, pripremamo se isto, možda se više spava – rekao je Milenković.
Upitan kako bi reagovao kada bi ga selektor Piksi ostavio na klupi, kazao je:
-Fudbal je kolektivan sport, svi smo u službi reprezentacije i na istom zadatku. To je odluka selektora i svako mora to da poštuje, kao što to poštuje svaki fudbaler u reprezentaciji – ocenio je Milenković.