– Znate da sam uvek pesimističan ili veoma odmeren, tri veoma važna sastanka, i sa gospodinom Kopmanom i Šarlom Mišelom i Varheljijem. Tema je bila agenda rasta i neophodne reforme, šta je to što možemo da uradimo. Imamo još jedan problem koji moramo da rešimo i mislimo da to rešimo u narednih sedam dana i mislim da je to dobro ocenjeno i od Varheljija i od Kopmana. Mene uvek ovde vode, spremaju sendviče i mučenje sa Kurtijem sve vreme, danas je bilo drugačije i strateški važno i veoma sam srećan što sam sa Mišelom mogao da razgovaram o svim bitnim pitanjima i o svemu što se zbiva u svetu, agenda rasta i ono što gospodin Mišel očekuje da vidimo šta je nama činiti kako da se prilagodimo i izvučemo najbolje za našu zemlju. Veoma dobri i važni razgovori. Važan je signal da dobro radimo posao to je ono što privlači investitore. Da počenemo da rešavamo probleme poput SEPE, zelenih koridora, razgovarali smo o investicijama i ako mogu da kažem, mislim da imamo novi zamah i priliku da odnose učinimo boljim i korisnijim u interesu našeg naroda.
Sad slede razgovori sa Boreljom i Lajčakom, a onda i sa Kurtijem.