Kako nezvanično saznaje Sportklub, Vidić je razočaran celokupnom slikom srpskog fudbala, poslednjim porukama posle neuspeha na Prvenstvu Evrope i ne želi ni na jedan način da učestvuje, niti bude deo ružnih priča, iako kao delegat praktično nema uticaj.
Pre mesec dana, Vidić se pojavio na Skupštini u Staroj Pazovi, ali nije bio zadovoljan stanjem. Poslednja dešavanja samo su ubrzala odluku bivšeg fudbalera da se povuče iz najvišeg tela.
Zvanično, kao delegat ubskog Jedinstva, Nemanja Vidić postao je član Skupštine FSS pre 20 meseci.
Odluka o povlačenju trebalo bi da bude brzo i ozvaničena.