ZVEZDA IMALA SREĆE, BLIZU JE LIGE ŠAMPIONA: Održan žreb, znaju se DVA potencijalna protivnika

FK Crvena zvezda zna svoj put ka Ligi šampiona. Održan je žreb u Nionu i određeno je na koga crveno-beli idu u plej-ofu kvalifikacija, to je poslednja stepenica pre grupne faze elitnog takmičenja.

Žreb je rekao: Crvena zvezda će igrati sa pobednikom meča Jagielonije (Poljska) i Bodo-Glimta (Norveška). 

Srpski predstavnik će biti gost u prvom meču.

Zvezda se nalazila u grupi nosilaca, a potencijalni rivali bili su joj: Galatasaraj, pobednici dvomečeva Karabag/Ludogorec, Slovan/Apoel, Jagielonija/Bodo-Glimt i Sparta/FCSB. Svakako, najteža opcija je bio Galatasaraj, ali srećom po Zvezdu, nisu izvukli Turke.

Prvi mečevi plej-ofa za plasman u LŠ biće odigrani 20. ili 21. avgusta, a revanši nedelju dana kasnije.

Ukoliko se ne plasiraju u LŠ, crveno-beli će imati zagarantovanu grupnu fazu Lige Evrope.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -