Selektor hrvatske vaterpolo reprezentacije Ivica Tucak je izneo utiske nakon pobede njegovog tima nad Mađarskom i dotakao se finala protiv Srbije.
Nakon velikog trijumfa je u razgovoru za HRT utiske izneo selektor Ivica Tucak
– Videli ste da smo ostavili srce i da smo dali sve što smo imali da damo u fantastičnoj utakmici protiv giganta, svetske vaterpolo sile. Dva dana pre toga Španci, sad oni i evo nas u finalu Olimpijskih igara. Čestitam momcima, oni su neverovatni. Treće finale u godinu dana. Otvorili smo vrata raja, došli smo do ovoga, ja za to živim. Idemo po zlato – iskren je bio Tucak.
Potom je iskoristio priliku da čestita Srbiji, protiv koje Hrvati igraju u finalu, za zlato.
– Može se dogoditi da ne osvojimo zlato, ali ja sam uveren da mi imamo snagu da odemo do kraja. Čestitam i reprezentaciji Srbije, treće uzastopno finale Igara, svaka im čast – dodao je.
Na kraju je zaključio da se ove dve selekcije i previše dobro poznaju.
– Na momente sam gledao polufinale između Srbije i SAD, nisam mogao da spavam, otišao bih s vremena na vreme u dnevni boravak gde su Jure Marelja i Pero Kuterovac gledali. Ali nema tu tajni, oni znaju sve o nama i mi sve o njima – poručio je Tucak.