ADIOS: Poketino nije više menadžer Čelsija

Argentinski fudbalski stručnjak Maurisio Poketino nije više menadžer Čelsija, objavio je klub iz Londona danas na zvaničnom sajtu

.-U ime svih u Čelsiju, želimo da izrazimo zahvalnost Maurisiju za njegovu uslugu ove sezone. Biće dobrodošao nazad na Stamford Bridž u svakom trenutku i želimo mu sve najbolje u budućoj trenerskoj karijeri- navodi se u klupskom saopštenju

Putem sajta Čelsija oglasio se i Poketino.    

-Hvala vlasničkoj grupi Čelsija i sportskim direktorima na prilici da budem deo istorije ovog fudbalskog kluba. Klub je sada u dobroj poziciji da nastavi napred u Premijer ligi i Evropi u godinama koje dolaze- rekao je Argentinac.

Klub je saopštio i da su sa Poketinom klub napustili i njegovi dosadašnji pomoćnici Hesus Perez, Migel d'Agostino, Toni Himenez i Sebastijano Poketino.  

Početino je Čelsi u svim takmičenjima vodio na 51 utakmici tokom kojih je ostvario 27 pobeda, imao 10 remija i doživeo 14 poraza. Sezonu u Premijer ligi Čelsi je okončao na šestom mestu koje može da mu donese plasman u Ligu Evrope ukoliko u finalu FA Kupa šampion Engleske Mančester Siti savlada gradskog rivala Junajted. 

Početino (52) je pre Čelsija vodio Pari Sen Žermen, Totenhem, Sauthempton i Espanjol. 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -