Al Ain osvajač Azijske Lige šampiona

Fudbaleri Al Aina iz Ujedinjenih Arapskih Emirata osvojili su Azijsku Ligu šampiona, pošto su u drugoj utakmici finala na svom terenu pobedili Jokohamu 5:1, odnosno 6:3 ukupni rezultatom.

Strelci za domaću ekipu bili su Sofijan Rahimi u osmom i 67. minutu, Kaku iz penala u 33. i Kodjo Laba u 90+1. i 90+5. minutu.

Jedini gol za Jokohamu postigao je Jan u 40. minutu. 

Presudan trenutak na utakmici desio se u 45+10. minutu kad je Vilijam Pop dobio crveni karton. U prvoj utakmici u Jokohami bilo je 2:1 za japansku ekipu. Klubu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je ovo druga titula prvaka Azije.

- Pogledajte najnovije ćlanke -