ALKARAZ ZABORAVIO DA ČESTITA NOVAKU: Posle svega je ovo poručio Đokoviću

Španski teniser Karlos Alkaraz savladao je Novaka Đokovića 3:0 (6:2,6:2,7:6) i osvojio Vimbldon.

Momku iz Mursije je bilo potrebno dva i po sata da dođe do pobede i četvrtog gren slema u karijeri. 

Karlos posle meča nije krio zadovoljstvo. 

– Ovo je sjajno za mene. Kad sam imao 12 godina želeo sam da budem najbolji na Vimbldonu. Ostvario sam svoj san i nastaviću dalje – rekao je Alkaraz. 

Dotakao se Španac i dešavanja iz završnice duela kada je propustio tri vezane meč lopte. 

– Bilo je 40:0, nisam gledao predaleko. Novak je neverovatan borac, znao sam da će pokušati da se vrati. Bilo je jako teško, pokušao sam da ostanem miran i fokusiran posle te situacije i srećan sam što sam priveo meč kraju. 

Alkaraz je trijumfom u Londonu postao jedan od retkih igrača koji su osvajali Vimbldon i Rolan Garos u istoj godini, pa je otkrio tajnu uspeha. 

– Mislim da se samo borim. Ne znam, zaista je sjajna stvar biti u društvu takvih šampiona, kao što je i Novak. Ne smatram sebe velikim šampionom, trudim se da gradim svoju stazu. 

Od 21 čas igra se i finale Evropskog prvenstva između Španije i Engleske. 

– Gledaću sa mojim timom. Ja sam svoj posao uradio, nadam se i da će fudbaleri. Biće veoma teško, videćemo kako će se završiti – zaključio je Alkaraz, koji je zaboravio da čestita Novakovom timu, što je i sam rekao, pa je sa malim zakašnjenjem pohvalio rad Đokovićeve ekipe, kao i svoje.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -