ANA BRNABIĆ NAKON SASTANKA U BERLINU: “Pričali smo o EU integracijama i proširenju, Srbija najveća i najuticajnija zemlja na Balkanu”

Predsednica Skupštine kaže da je važno da imamo bolju komunikaciju i razumevanje sa Nemačkom

Predsednica Skupštine Ana Brnabić trenutno se nalazi u Berlinu gde daje izjavu za medije.

– Imali smo danas veoma dobar i otvoren razgovor. Razgovor je uvek dobar, bolje razumemo stavove jedni drugih. Sada na sastanku sa predsednicom Bundestaga, a i tokom svih sastanaka u prethodnih dva dana, svi su bili izuzetno otvoreni i iskreni – istakla je ona.

Kaže da je razgovarano i o teškim temama, po kojima se Srbija i Nemačka ne slažu.

Pričali smo o EU integracijama i proširenju, prioritetima u radu Parlamenta, implementaciji preporuka ODIHR-a, ali i o situaciji u BiH, kao i o deklaraciji koju su usvojile dve vlade. Kakva je situacija u čitavom regionu, i kako Srbija kao najveća i najuticajnija zemlja utiče na mir u regionu, zašto nismo uveli sankcije Rusiji i razne druge teme su bile na dnevnom redu – kaže Ana Brnabić.

Predsednica Skupštine kaže da je važno da imamo bolju komunikaciju i razumevanje sa Nemačkom, koji su nam i u privrednom i u političkom smislu najvažniji partneri.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -