AVRAMOVIĆ OTKRIO DETALJE: ”Bila je to NAJVESELIJA dodela bronze ikada!

Srpski košarkaš Aleksa Avramović i trener Marko Marinović svečani su dočekani u Čačku.

Aleksa Avramović i Marko Marinović su bili deo reprezentacije Srbije koja je osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Rođeni Čačani, svečano su dočekani u gradu, a posebno Avramović koji je bio najbolji defanzivac turnira.

“Aleksa, Aleksa, Aleksa”, uzvikivali su okupljeni dok se on nije pojavio i obratio navijačima.

 – Hvala na divnoj najavi, hvala grade na svemu što je pruženo. Marko i ja opravdavamo, nadam se, na pravi način. To je velika ljubav, poverenje i samopouzdanje. HVala na svemu i trudimo se da ostavimo jak utisak na vas, da vam damo pažnju i vetar u leđa. Za ovo vredi živeti. Imao sam cilj da svojoj zemlji i narodu u ovim teškim vremenima donesem trenutak radosti. Marka bih posebno pomenuo jer je u nekim teškim momentima života bio uz nas i on je moj brat do kraja života. Hvala vama  koji ste došli u ovom broju i nadam se da ovo nije poslednji put već da ćemo se mnogo puta ovako družiti i ljubav pružati jedni drugima. Hvala mojoj porodici, svima koji su tu uz mene od mog broja jedan i prvog dana košarke. Hvala vam – rekao je Avramović.

Upitan je da izdvoji jedan deo sa Olimpijskih igara.

 – Najlepši trenutak je dodela medalja gde smo imali višak vremena slobodno… Bili smo jako lepo raspoloženi i mislim da je to najsrećnija dodela bronze ikada. Retko se vidi da jedan čovek i sportista iz Čačka igra na Igrama a kamoli da osvoji medalju. Počastvovan sam. Ta debela medalja je ponos koji sam osetio i ponos i ljubav i sreću u srcu – poručio je Avramović.

Potom se okupljenim ljudima obratio Marko Marinović.

 – Pre svega hvala ljudima na lepom dočeku. Treba da budete ponosni što je Aleksa iz Čačka, jer je on pravi produkt naše košarke i čovek je koji se bori za svaku loptu i jedan je od najzaslužnijih za osvojeno treće mesto na Olimpijskim igrama. San svakog sportskog radnika je da ode na Olimpijske igre i tamo osvoji medalju. Ja sam presrećan i medalju bih posvetio četvorici momaka koji su ovde i mom pokojnom ocu. Hvala još jednom i želim vam da opet sačekate Aleksu ovde sa zlatnim odličjem – poručio je Marinović.

O Australiji i pobedi posle -24…

 – Bilo je veoma burno. Razmišljali smo kako da pobedimo i uspeli smo.

 

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -