BIĆE SAHRANJENE U VENČANICAMA! Devojke koje su se UTOPILE U BUJICI ispraćaju na večni počinak – Porodica OČAJNA!

Dve mlade devojke čija su tela nađena u vodi dva dana nakon što ih je odnela bujica kod Udina u Italiji, biće sahranjene sutra u venčanicama. Još se traga za telom mladića kojeg je bujica takođe odnela dok je stajao zagrljen s njima usred poplavne vode.

Tragičan prizor troje mladih kako stoje zagrljeni u vodi 31. maja, nekoliko trenutaka pre nego što ih je bujica odnela, obišao je svet. Tela Bjanke Doros i Patrisije Kormos, poreklom iz Rumunije, nađena su dva dana kasnije 2. juna, oko kilometar dalje od mesta na kojem su poslednji put viđene. I dalje se traga za Bjanikinim dečkom Kristijanom.

– Od obale ih je delilo samo par metara vode, dno najviše do visine trupa. Nisu hteli da gaze i povukli su se u središte korita reke – rekao je jedan spasilac, dodajući da su „imali priliku da pobegnu i spasu se“, ali da su bili „u panici“.

U međuvremenu, rođaci i prijatelji stradalih devojaka danas su počeli da se opraštaju od njih. Obučene u venčanice, Bjanka i Patrisija su položene u kovčege, a sahrana će se održati sutra na groblju San Vito u Udinu. Službu će održati i pravoslavni i katolički sveštenik, pre nego što se devojke sahrane u venčanicama shodno tradiciji rodne Rumunije.

Zvaničnici Udina izrazili su saučešće porodici, a lokalni mediji navode da su u kapelu ulazili i ljudi koji nisu poznavali devojke.

Patrisijina majka je rekla da su ljudi koji su sa mosta snimali dramatičnu scenu i troje prijatelja zagrljenih u vodi mogli da ih spasu umesto što su snimali i istakla da je Patrisija više puta zvala u pomoć.

Dala im je ime i adresu, rekla im je da zovu njenu majku. Ono što me najviše boli jeste što su ih svi slikali i snimali a niko ih nije spasao. Niko. Možda su mogli da ih spasu. Nije najvažnije snimiti video – navela je nesrećna žena.

Javni tužilac pokrenuo je istragu o tragediji.

Izvor: Srbija Danas/Blic

- Pogledajte najnovije ćlanke -