“BILA JE ZATVORENA!” Oglašavanje ambasade Izraela nakon napada na žandarma – Žrtvi uputili ove reči!

U Ambasadi Izraela kažu za Srbiju Danas da se u trenutku napada službenici i diplomate nisu nalazile u zgradi

– Policija istražuje slučaj. Nemamo više detalja. U vreme događaja, Ambasada je bila zatvorena, a njeni službenici i diplomate nisu bili u zgradi. Ranjenom pripadniku Žandarmerije želimo brz oporavak – poručili su u Ambasadi.

Podsetimo, Dačić je tokom obraćanja javnosti rekao da je nesumnjivo reč o terorističkom napadu:

– Specijalno tužilaštvo je preuzelo slučaj, iako identitet lica nije utvrđen, ali nesumnjivo je da se radi o terorističkom aktu koji je uperen i protiv države Srbije i protiv pripadnika Žandarmerije. Da li je pojedinac delovao sam ili je bila grupa… Uhapsili smo još neke ljude preventivno koji su bili u blizini policijskih objekata i gledamo da povežemo slučaj. Sumnje su neke već prisutne i indicije postoje da je reč o licima koja su poznata službama bezbednosti i reč je o vehabijskom pokretu ali to nisu potvrđene informacije. Pojačali smo sve mere zaštite bezbednosti u gradu. Policija je na ulicama, ispred tržnih centara i institucija – saopštio je Dačić.

Izvor: Srbija Danas

- Pogledajte najnovije ćlanke -