Bivši srpski košarkaš Igor Rakočević smatra da je Evroliga najkvalitetnije takmičenje na svetu.
On se oglasio nakon završetka četvrtfinalnih serija Evrolige nakon kojih su mesto na fajnal-foru obezbedili Real Madrid, Fenerbahče, Panatinaikos i Olimpijakos.
Ti mečevi bili su dovoljni Rakočeviću da Evroligu stavi ispred NBA.
– Izuzetno kvalitetne utakmice Evrolige u plej-ofu. Od četiri duela, tri završena u petoj utakmici, a i četvrti duel se verovatno ne bi završio sa 3-0 da možda i najbolji igrač Baskonije nije bio povređen. Fantasticne odbrane, puno taktike, borba za svaku loptu i publika koja razume košarku i aktivno učestvuje. Treneri koji adaptiraju taktiku i izmene u hodu, svakog minuta. Uključenost svih igrača sa klupe, emocije, intenzitet. I povrh svega toga dva učesnika F4 koji prolaz obezbeđuju u 5. utakmici u gostima. Evroliga je već neko vreme daleko najkvalitetnija košarka na svetu – napisao je Rakočević na svom “X” profilu.
Završni turnir Evrolige igra od 24. do 26. maja u Berlinu, a polufinalne parove čine Real – Olimpijakos i PAO-Fenerbahče.