“ČEKAJUĆU NAŠE…” Predsednik Vučić podelio fotografiju sa svečanog otvaranja Olimpijskih igara u Parizu

U Parizu je počela svečana ceremonija otvaranja 33. Letnjih olimpijskih igara, a ovoj velikoj svečanosti prisustvuje i predsednik Srbije, Aleksandar Vučić.

– Čekajući naše… – napisao je predsednik u opisu objave.

Podsetimo, zvanice ispred Jelisejske palate dočekao je Makron sa suprugom Brižit.

Prijemu prisustvuje 85 svetskih lidera, među kojima su, osim predsednika Vučića, premijer Grčke Kirjakos Micotakis, predsednik Bugarske Rumen Radev, kancelar Nemačke Olaf Šolc, prva dama Sjedinjenih Američkih Državs Džil Bajden, predsednik Poljske Andžej Duda, predsednik Argentine Havijer Milei, premijer Albanije Edi Rama, kancelar Austrije Karl Nehamer, predsednik Kameruna Pol Bija, emir Katara šeik Tamim Bin Hamed Al Tani, predsednik Mađarske Tomas Šujok i mnogi drugi.

Predsednik Vučić je nakon svečanog dočeka zahvalio poredsedniku Makronu i poručio da je Srbija ponosna na svoje sportiste koji će nas predstavljati na Olimpijskim igrama.

– Zahvalan predsedniku Makronu na srdačnom dočeku. Olimpijske igre su simbol nade, ujedinjenja i nadmetanja u duhu fer pleja, stoga smo poželeli sportsku sreću svim našim olimpijskim timovima, uspešno nadmetanje i mnogo novih rekorda. Srbija je ponosna na svoje sportiste koji će nas predstavljati na ovom prestižnom takmičenju, a ja sam uveren da će pokazati izvanredne rezultate, kao što su to činili i ranije – napisao je Vučić na svom Instagram nalogu.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -