Čelnici, fudbaleri i selektor su najavljivali prolaz grupne faze, a na kraju krah.
Prva faza takmičenja je završena bez pobede i sa samo jednim postignutim golom. Logičan epilog, poslednje mesto u grupi i put kući.
Ipak, pozitivna stvar za Fudbalski savez naše zemlje jeste zarada.
Naime, prema već unapred regulisanom pravilniku, Srbija je dobila 9.250.000 evra za samo učešće na Evropskom prvenstvu.
Potom, zaradila je Srbija još dva puta po 500.000 za dva remija u grupi.
Kada se sve sabere, cifra koju je FSS inkasirao iznosi 10.250.000 evra od ovog takmičenja.