“DA JE OSTALA JOŠ JEDAN DAN, BILA BI ŽIVA” Reči dede ubijene učenice iz Ribnikara, slamaju i najtvrđa srca

Deda dežurne učenice koju je dečak ubica usmrtio u hodniku škole “Vladislav Ribnikar” dao je tada počast tragično nastradaloj deci i Draganu Vlahoviću, čoveku koji ih je dočekivao i pratio iz škole.

Naime, tada je ekipa Republike s dekom stajala ispred škole, a on je kroz jecaje pričao o unuci, te nije mogao da poveruje niti nasluti da je ovakva tragedija moguća.

Sve mislim nije istina, javiće mi da je moja unuka došla kući – rekao je tada neutešni čovek, opisujući potom koliko je bolno pratiti naslednike, i dodao:- Umesto da moja unuka sahranjuje dedu, ja, nesrećnik, moram nju… Lepu dedinu odbojkašicu, život bih dao za nju. Kako ćemo svi živeti dalje, ne znam. I stariji unuk išao je u ovu školu. Sredila se dedina unuka, jutros obukla haljinicu, sreća moja, i otišla da se slika.

Nakon toga deka je listao u telefonu fotografije voljene unuke, te se prisećao prelepih trenutaka.

Poslala mi je iz Soluna snimak. Došli su s puta, tamo su proveli praznik. Majka kaže kud nisu ostali još jedan dan da izbegne tragediju – u nemoći govori deda.

Podsećamo, dečak ubica koji je počinio najgnusniji zločin u modernoj srpskoj istoriji 3. maja 2023, ubivši devet vršnjaka i radnika obezbeđenja OŠ “Vladislav Ribnikar” na Vračaru, pre nekoliko dana je napunio 15 godina.

On je u trenutku kada je počinio zločin imao nepunih 14 godina, što ga, po tadašnjem zakonu, čini krivično neodgovornim.

Srbija Danas/Republika

- Pogledajte najnovije ćlanke -