“Da je ovaj Silva došao, mislim da bih i njega prebila” Hit izjava Milice Žabić

Srpska džuskinja Milica Žabić nije uspela da osvoji medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, ali je oduševila naciju svojom borbenošću.

Naša selekcije je poražena od Brazila u repasažu rezultatom 4:1, a Žabić ponovo bila sjajna u svojoj borbi.

Za samo 15 sekundi savladala svoju protivnicu i tako je donela prvi bod Srbiji, a Milica je slavila na sve tri borbe u ovom miks takmičenju.

Da je ovaj Silva došao, mislim da bih i njega prebila.  Tako pucam od snage, biću iskrena. Tako mi je bilo i juče. Isti osećaj, samo sam juče imala neke brzoplete odluke. Danas sam odlučula da mečevi n traju duže od dva napada, milsim da je to najbezbolnije i za mene i za njih – rekla je Žabić.

Fenomenalno se pokazala na najvećoj smotri.

– Ovo je moj najbolje odrađen turnir u karijeri  i htela sam da akcenat bude na OI. Žrtvovali smo EP i SP, da bih ovde bila ove top. Dobila sam gomilu poruka i od ljudi koji prate džude i onih koji su tek shvatili šta je ovoj sport. Znači podrška, nisam imala to ranije, ali stvarno mnogo znači.

Milica je bila na korak od bronzane medalje u pojedinačnoj konkurenciji, ali je poražena od Francuskinje Roman. 

– Bila sam brzopleta, htela sam da iznenadim tehnikom i da se vratim na isto, jer sam znala da će da poleti u jednom momentu, ali me preduhitrila. Nisam mogla to da iskontrolišem, bila je raziika u kilaži, ali mi nije to predstavljalo problem. U toj kategoriji sve devojke su krupne, napravila sma grešku u koracima, ali danas me niko ne bi dobio poručila – poručila je Žabić.

 

- Pogledajte najnovije ćlanke -