DA LI JE OVO DNO? VANDALI OSKRNAVILI 15 GROBOVA! “Mislila sam da su nekog ubili i ubacili”

Nepoznati vandali oštetili su 15 grobnica u severnom delu miroševačkog groblja u Hrvatskoj. Policija je izvršila uviđaj, a obavešteni su i vlasnici grobnica. Kako se nezvanično saznaje, vandali su otvarali i neke grobove, verovatno tražeći dragocenosti pokojnika.

 – Gospođa koja ima porodičnu grobnicu mi je rekla da je oštećena grobnica u kojoj je njen otac sahranjen pre 30 godina. Prema oštećenjima, izgledalo je kao da je neko otvorio grobnice pajserom.

Više sam se uplašila da neko u grobnicu nije ubacio telo osobe koju je prethodno ubio, jer od pokojnika nisu mogli ništa da ukradu osim burme, ispirčala mi je ta gospođa – prenosi prodavačica cveća na miroševačkom groblju.

Oštećeno 15 grobnica

Iz zagrebačkog javnog tužilaštva kažu da je nepoznati počinilac u neutvrđenom periodu oštetio ukupno 15 porodičnih grobova.

– Potvrđeno je i utvrđeno da su nadgrobni spomenici pomereni i oštećeni, a kriminalističko istraživanje se nastavlja – saopštili su iz zagrebačke Policijske uprave. 

Izvor: Srbija Danas/Jutarnji/Blic/Milena Stojković/M.A.

- Pogledajte najnovije ćlanke -