DEČAK UBICA IZ RIBNIKARA USKORO NA SUDU?! Tužilaštvo će razgovarati sa njim o ključnoj stvari – Razlog masovne pucnjave će uskoro biti otkriven?!

U beogradskom Višem sudu danas je bilo saslušanje svedoka u sklopu parničnog postupka protiv oce, majke i dečaka koji je 3. maja prošle godine u OŠ “Vladislav Ribnikar” ubio 10 ljudi.

Na početku suđenja punomoćnih tužilaca, porodice Dukić čija je ćerka ubijena, Snežana Dunjić je predložila da se veštači kasa u kojoj je navodno otac držao oružje i municiju kako bi se utvrdilo da li tolika količina može da stane u tu kasu.

Dunjić je ponovila svoj predlog da se ispita maloletni dečak ubica , kao i da se veštacima koji će raditi njegovo veštačenje dostavi audio snimak poziva kada on prijavljuje svoj zločin i snimak njegovog iskaza u tužilaštvu.

Danas su u sudnici ispitane pedagog Vujičić i psiholog Lidija Maksić koje su navele da ništa neuobičajno nisu primetile u ponašanju maloletnog ubice, te su dodale da je bio dobar đak i da se lepo ponašao u školi.

Podsetimo,  na prethodnom suđenju advokat Marina Ivelja saopštila je da njeni klijenti, roditelji dečaka ubice neće svedočiti u ovom postupku jer kako je rekla nisu u stanju da iznose odbranu.  

 Sud će odlučivati o ovoj tužbi tek po okončanju parničnog postupka, i doneti odluku da li u potpunosti ili delimično prihvata tužbeni zahtev porodica, ili ga eventualno odbija.    

Tužba je podneta u parničnom postupku zbog naknade nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usled smrti bliskog lica, kao i na ime pretrpljenog straha.    

Pred Višim sudom u Beogradu u toku je krivični postupak protiv oca i majke dečaka, kao i instruktora i vlasnika streljačkog kluba u kojem je, kako se sumnja, dećak ubica učio da puca, dok je maloletnik krivično neodgovoran jer u trenutku masakra nije navršio 14 godina.    

Pored ovog parničnog postupka vodi se još četiri parnična postupka po tužbi ranjenih i članova porodice ubijenih.

- Pogledajte najnovije ćlanke -