DEPORTOVAN u Sarajevo po hitnom postupku: Feđa Štukan priveden na aerodromu, a sada mu OVO sleduje

Glumac je trebalo da gostuje na festivalu “Krokodil”, što je bio razlog njegove posete Srbiji.

Glumac Feđa Štukan, deportovan je u Sarajevo, nakon što je juče zadržan na beogradskom aerodromu Nikola Tesla.

On je danas, dan nakon što je zadržan pri proveri pasoša, vraćen u svoju zemlju, tvrde domaći mediji.

Podsetimo, kako je došlo do nepredviđenih okolnosti, Štukan je nakon pasoške kontrole zadržan.

– Negde su me odveli iz reda nakon pasoške kontrole, našli su nešto u kompjuteru valjda. Žena je otišla sa pasošem, sad čekam da mi jave o čemu se radi. Iskreno nemam pojma šta se dešava – izjavio je glumac i književnik Feđa Štukan za beogradkse medije.

“Našli su nešto u kompjuteru”

Glumac se oglasio povodom privođenja.

– Odveli su me iz reda nakon pasoške kontrole. Našli su nešto u kompjuteru. Onda je žena otišla sa pasošem… Čekam da mi jave o čemu se radi, nemam pojma šta se dešava -naveo je Štukan.

Zabranjen mu ulazak u Srbiju

Advokat Ahmed Delimeđac koji je otkrio da je Štukan dobio zabranu ulaska u Srbiju.

– Mi, njegovi advokati, nismo još dobili rešenje o zabrani, pretpostavljamo da je reč o meri koju određuje BIA, a problem kod takvih mera je diskreciona ocena Bezbednosno-informativne agencije, odnosno oni čak ni nemaju obrazloženje za tako nešto što određuju – rekao je Ahmed Delimeđac.

Štuka: Radio sam kao makro

Podsetimo, Feđa je svojevremeno u svojoj ispovesti otkrio je da je u jednom periodu života radio kao makro.

– Odrastao sam u zajebanom kvartu i prvo ubistvo sam video u petom razredu na velikom odmoru. Tri uboda nožem u srce! Kasnije sam sa ekipom krao kola, obijao trafike, samo zbog adrenalina. Slučajno sam probao da igram bilijar i shvatio da sam veliki talenat, pa sam napustio srednju školu. Od 13. do 17. godine vreme sam uglavnom provodio u zadimljenim bilijar klubovima, a usput sam svirao po raznim bendovima, radio kao konobar… Početkom 1991. godine otišao sam u Kotor u Crnu Goru na turnir, zaljubio se u Sanju i ostao. Radio sam u bilijar klubu, a onda sam bio i makro. Imao sam pet prostitutki iz Ukrajine. Jedina mušterija koju sam našao bio je moj drugar Mujo. Doveo sam mu Natašu i on se kasnije oženio njom. Nakon mesec dana lošeg poslovanja, preostale četiri Ukrajinke su me od**bale i našle novog makroa – rekao je on tada za “Informer” i dodao:

– Došlo je do pucnjave u klubu i policija me je uhvatila s tuđim pištoljem iz kojeg sam pucao na nekog glupana iz Vršca. Nisam ga ubio, jer sam naleteo na prazne čaure. Trebalo je da budem osuđen za pokušaj ubistva. Bio sam u pritvoru s dvojicom rumunskih lopova. Stalno su prevrtali po polovinu žileta u ustima. Naučili su me kako žiletom da otvaram lisice. Kad su me policajci poveli na suđenje, dok sam čekao da me sudija pozove, oslobodio sam se i pobegao. Seo sam u bus i došao u Sarajevo. Nisam smeo da odem do Sanje da se pozdravimo.

- Pogledajte najnovije ćlanke -