DIREKTOR STRELJAČKOG SAVEZA: Učešće u Parizu je bilo uspešno

Sportski direktor Streljačkog saveza Srbije (SSS) Dragan Marković izjavio je da je učešće reprezentacije Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu bilo uspešno.

Srbiju su na OI predstavljali Damir Mikec, Zorana Arunović i Lazar Kovačević. Reprezentativci Srbije su na OI osvojili jednu medalju, a imali su tri finala.

Arunović i Mikec su pre tri dana osvojili zlatnu medalju na OI u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

– Nema dileme, učešće naše reprezentacije na OI bilo je uspešno. Imali smo troje strelaca, a bilans je tri finala i jedna zlatna medalja. Tokom kvalifikacionog ciklusa malo je nedostajalo da se još nekoliko naših reprezentativaca plasira na Igre. Blizu kvoti bili su Teodora Vukojević, Sanja Vukašinović i Milutin Stefanović. Uspešnim učešćem na OI nam se na neki način vratilo za ‘stative’ tokom kvalifikacionog perioda – rekao je Marković, preneo je SSS.

Lazar Kovačević je osvojio osmo mesto u finalu discipline malokalibarska puška trostav 50 metara.

– Kovačević je i plasmanom u finale i vrednim rezultatom u kvalifikacijama opravdao očekivanja i potvrdio da ima kvalitet i da je dobro pripremljen došao u Šateru, na svoje prve OI. Svaki bolji uspeh bi bio ‘bonus’. Na nešto lošiji početak sigurno je uticala i trema i pritisak, koje svako, a posebno prvo olimpijsko takmičenje, nosi sa sobom. Ipak, smatram da se dosta dobro se držao u prva dva stava. Da je bio malo uspešniji u poslednjem, stojećem stavu, kojim dobro gađa, verovatno bi duže ostao u finalu i zauzeo peto ili šesto mesto. Međutim, ne možemo biti nezadovoljni, verujem da će i Lazar za nekoliko dana postati svestan da je postigao veliki uspeh – dodao je Marković.

- Pogledajte najnovije ćlanke -