Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Ženevi pošto je sa 2:0 (7:5, 6:3) savladao Holanđanina Talona Grikspora.
Iako je prvi reket sveta imao poteškoća u prvom setu, kada je jednom slomio rivala, nastavio je da ga melje, i nakon prvog dela koji je bio težak, u nastavku odigra znatno lakše.
Najveći problem predstavljao je katastrofalan teren, na koji se Srbin više puta žalio, poredeći ga sa oranicom.
Furiozno bez izgubljenog poena kreće Grikspor, Novak vraća istom merom, a Holanđanin i u trećem gemu izvrsno servira.
Prvi je on namučio Srbina, no nije bilo brejka. Potom je Talon spasao brejk loptu, što je nagovestilo burniji period u igri.
U osmom gemu je i Novak bio suočen sa spasavanjem brejk lopte, ali je na kraju uspeo da se izvuče.
Najvećih muka naš as je imao u desetom gemu, kada je spasao četiri set lopte.
I već u sledećem gemu je uzvratio na najbolji mogući način. Lomio je rivala, dugo je sve to trajalo, a onda je iskoristio petu brejk loptu za vođstvo 6:5.
U sledećem gemu Srbin je rutinski slomio rivala i poveo 1:0.
Ono što jeste problem, Novak se konstantno žali na kvalitet terena, te ga je uporedio sa oranicom. Samo da se ne desi neki pad i povreda.
Odmah je Đoković u drugom setu krenuo brejkom, a zatim ga i overio. Nije tu stao, još jednom je oduzeo servis protivniku, pa i njega potvrdio i poveo sa 4:0.
Uspeo je Grikspor da osvoji prvi gem u drugom setu i smanji na 1:4, no vrlo brzo je Srbin vodio sa 5:1.
Do kraja je još jednom Đoković napravio brejk i pobedio sa 2:0 u setovima.