PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik oglasio se nakon što je u Generalnoj skupštini UN usvojen nacrt rezolucije o Srebrenici.
Istakao je da nisu uspeli da imaju ni natpolovičnu većinu, što, kako kaže, govori da je ovo propala rezolucija
– Blizu 110 zemalja nije glasalo ili je bilo protiv ili uzdržano. Ovo je propala rezolucija i to znači da UN nisu to podržale. Njihov naum da Srbima nametnu genocidnost i moralnu diskvalifikaciju nije uspeo – kaže Dodik, javlja RTRS.