Brazilski fudbaler Tijago Silva saopštio je da će na kraju sezone napustiti Čelsi, objavljeno je danas na klupskom sajtu.
ilva (38) će tako posle četiri godine napustiti klub u koji je stigao leta 2020. godine iz Pari Sen Žermena. U emotivnoj video poruci Brazilac je poručio da je proveo u londonskom klubu predivne godine, zahvalio se navijačima “Plavaca” na podršci tokom boravka na Stamford Bridžu i dodao da mu je veoma teško što će sledeće sezone igrati na nekom drugom mestu.
Brazilac je sa Čelsijem osvojio Ligu šampiona 2021. godine, a iste godine je osvojio i Svetsko klupsko prvenstvo i Evropski Superkup. Za “Plavce” je u svim takmičenjima odigrao 151 utakmicu i postigao devet golova.
U prebogatoj igračkoj karijeri Tijago Silva je pre Čelsija igrao za Pari Sen Žermen, Milan, Fluminense, Žuventud i moskovski Dinamo.