FATALNE POSLEDICE PRIRODNE KATASTROFE: Nevreme je sve UNIŠTILO – Voda je ušla u domove, nadležni su NA TERENU – Ovo je bio potop

Za samo nekoliko dana opštinu Mionica zadesile su prirodne katastrofe.

Grad je u subotu tukao sve pred sobom, a danas su usled obilnih kiša poplavljene ulice i oštećenje saobraćajnice u gotovo svim delovima opštine. Voda je oštetila domaćinstva i ušla u kuće i dvorišta. Nadležne službe su na terenu. 

Predsednik opštine Mionica Boban Janković na terenu je sa građanima.

– Ovo su jako teški dani za nas. Nakon nezapamćenog grada zadesile su nas poplave. Pratili smo najave i službe smo stavili u stanje pripravnosti. I seoski putevi su dosta oštećeni. Na terenu smo, sa našim ljudima, činimo sve da pomognemo – kaže Janković.

Podsećamo, Republički hiidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je hitno upozorenje najavljujući u narednih sat vremena na području severnog i srednjeg Banata pljuskove sa grmljavinom i gradom i jakim i olujnim vetrom.

– U narednih sat vremena na području severnog i srednjeg Banata jaka konvektivna oblačnost uslovlјavaće plјuskove sa grmlјavinom, gradom i jakim i olujnim vetrom u zoni plјuska – kaže se u hitnom upozorenju RHMZ.

Snažno nevreme koje se tokom popodneva premešta preko Kolubarskog okruga i šireg područja Valjeva i kreće direktno prema Beogradu i već je stiglo do Lazarevca.

RHMZ najavljuje u južnim delovima Beograda nevreme sa pljuskovima i grmljavinom.

Podsećamo, jako olujno nevreme koje je zahvatilo užički kraj tokom popodneva izazvalo je ozbiljne probleme na magistralnom putu Užice – Požega.

Izvor: Srbija Danas/Republika

- Pogledajte najnovije ćlanke -