Glas za Manojlovića je glas za to da su Srbi genocidni.
Kandidat za gradonačelnika Beograda pokreta “Kreni-promeni” Savo Manojlović priznao je da je napravio koaliciju sa listom “Biram borbu” koju čini šest stranaka iz nekadašnje “Srbije protiv nasilja” – Zeleno-levi front, Ne davimo Beograd, Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Ekološki ustanak – Ćuta, Pokret slobodnih građana i Novo lice Srbije – a čiji lideri tvrde da je Srebrenica genocid.
Na pitanje voditeljke emisije na tajkunskoj televiziji N1 kakvi su odnosi između njega i ostatka opozicije koja učestvuje na beogradskim izborima – Zeleno-levi front, Miki Aleksić – Manojlović ističe da su između njih korektni odnosi i dodaje da su u Vrnjačkoj banji izašli jedinstveno sa celom opozicijom.
– Apsolutno postoje korektni odnosi i da nijedna ružna reč rečena protiv bilo koga . U Vrnjačkoj Banji smo izašli jedinstveno sa celom opozicijom – rekao je Mankojlović.
Prilikom drugogo gostovanja, Savo je podvukao da “sve opozicione liste treba da osvoje većinu i nakon toga da formiraju vladu”.
To je, s druge strane, potvrdio Pavle Grbović. Na pitanje voditeljke na tajkunskoj televiziji N1 kakav je odnos sa strankom “Kreni-promeni” i da li ih vidi kao partnere, Grbović daje potvrdan odgovor.
– Da, mislim da to uopšte nije sporno. Mislim da je to vrlo prirodna saradnja, ukoliko budemo bili u poziciji u nekim mestima da formiramo vlast – rekao je Grbović.
Dakle, kandidat za gradonačelnika Beograda Savo Manojlović napravio je koaliciju sa listom “Biram borbu”, čiji lideri tvrde da je Srebrenica genocid i to nimalo ne kriju već javno i ponosno govore o tome!
Pavle Grbović: Malo mi je neprecizno kada neko pita da li se u Srebrenici desio genocid. Kao da je bila u pitanju poplava ili neka vremenska nepogoda, pa se ona dešava. Ne, takvi zločini de izvršavaju.
Radomir Lazović: Ja se slažem sa ovim. Pa naravno da je bio genocid.
Dobrica Veselinović: Ja ga nazivam genocidom.
Biljana Đorđević: Da, Srebrenica je bila genocid.