Godinu dana se NIJE TREZNIO, završio na BLOKATORIMA – Ispovest “Zvezde Granda” o borbi sa ALKOHOLIZOMOM – bio na klinici za odvikavanje

U celom procesu mu je veliku podršku pružao njegov mentor. Pevačeva supruga je bila zabrinuta jer ga je gledala kako srlja u propast. Sada je alkohol za njega ružna prošlost, jer već godinu i tri meseca ne pije.

Aleksandra Josifovskog publika je upoznala dok se takmičio u dve sezone “Zvezda Granda“, a osim divnog glasa publika ga je upamtila i zbog priče o problemu sa alkoholom, koji je prebrodio uz pomoć svog mentora Đorđa Davida.

Aleksandar je između dve sezone bio na lečenju, a Đorđe David mu je pružao veliku podršku tokom iscrpljujuće borbe sa zavisnošću. Aleksandar je još u tinejdžerskim danima počeo da konzumira alkohol, a kasnije je morao da potraži stručnu pomoć zbog problema sa zavisnošću. On je otvorio dušu i priznao je sve o ovom poroku.

– Kada sam bio tinejdžer i kada smo osnovali taj bend, počeli smo da pijemo. Ja sam došao u takmičenje gde moraš da budeš spreman, a alkohol ti daje iluziju, to svi znamo, a kada to postane svakodnevno, onda svaki dan budeš u iluziji. Svakodnevno sam pio poslednjih godinu dana. Tokom takmičenja sam mnogo napredovao kao pojedinac, saznao sam da što si svežiji, to si bolji, ovaj posao to i zahteva i to je bila odlična priča da se rešim alkohola – počeo je pevač jednom prilikom.

Problem sa alkoholom je uticao i na njegov ljubavni život. Njegova supruga je bila zabrinuta što je svakodnevno pio.

– Jeste, ja sam oženjen već sedam godina, kada popijem uvek budem srećan, žena se brinula za to što sam počeo svaki dan da pijem. Nisam smanjivao to i ona je počela da se brine. Nikada nije bila histerična, ali je bilo dana kada je bila tužna jer je znala da nosim sa sobom nešto što nije realno. Ona je jako normalna, mnogo se brinula. Kada popijem uvek sam bio veseo i kada mi se prispava ja legnem i spavam. Alkohol nam je svuda dostupan, u celom svetu, to je nešto što me je stimulisalo u tom trenutku. Nisam znao da stanem. Postoje dva tipa ljudi, oni koji znaju da piju i oni koji ne znaju da piju, ja nisam znao da pijem – rekao je pevač i otkrio da se godinu dana nije treznio.

– Godinu dana pre nego što sam prestao da pijem, pio sam svaki dan, putovali smo, imali turneje i preterivali u alkoholu – priznao je on i dodao:

– Moja žena Teodora mi je rekla da će mi sada alkohol smetati, a na kraju mi je stvarno smetalo. Moj krajnji rezultat je uvek bio u minusu, to mi je alkohol uradio, vukao me je nazad. Nisi svež, nemaš ideje za koje sada znam, nisi toliko zaintresovan, padne ti energija i volja. Volju sam izgubio skroz, kada sve to stavim zajedno, zdravlje, ‘Zvezde Granda’ i život. Kada sam došao u takmičenje shvatio sam da je žiri tu zbog nas, a ja sam došao pijan. Hvala Bogu, sada mi je puno bolje.

Pevač otišao na kliniku za odvikavanje od alkohola

Kada je shvatio da konzumiranje alkohola može da samo da mu uništi život, odlučio je da uđe u proces lečenja zavisnosti. 

– Jesam, ja sam bio u jednoj instituciji koja se nalazi u Zemunu, to je ruska medicina. Ja otvoreno pričam o ovome, ko ima mogućnosti da to uradi, neka uradi. Svi su bili tu za mene od početka do kraja, vodili su me kroz život i sa dobrom voljom da to shvatim morao sam sam sebi da pomognem i kažem sebi ‘meni treba pomoć’. Bilo je teško da to izgovorim, na početku kažeš sebi da nemaš, a onda kažeš da imaš, a kada prvi put to izgovoriš, onda si već pomogao sebi 50 odsto – priča pevač, pa nastavlja:

Trezan već godinu i tri meseca

– Imao sam ličnog psihologa Sonju, ona me je gledala kao da sam njen sin, nakon toliko vremena mislila je da ja lažem, na kraju se ispostavilo da nemam problem kao što sam rekao na početku. Počeo sam da pijem zbog sreće, pa onda nastavimo da pijemo da dopunimo sreću, nisam imao nešto što me je mučilo u životu. Kada dogovorimo svirku, mi se odmah skupimo i idemo da pijemo. Kada nemaš kontrolu, onda postaje to problem, ali evo, već godinu i tri meseca ne pijem alkohol.

Zbog problema sa alkoholom morao je da koristi blokatore.

– Ta institucija daje to, u tebe niko ne veruje da ćeš to da ostaviš, pored procedure osećaš se uvek prijatno, unutra je jako lepo i sve je tamo super. Na kraju dana i svih seansi kada se završe, glavna stvar je što niko ne veruje u tebe, pa ni ti sam u sebe, i onda je blokator ta glavna stvar koju uzimaš – pričao je takmičar.

Pevač imao podršku Đorđa Davida u procesu lečenja

Podsećamo, pevač je ranije ispričao da mu je Đorđe David pomogao u lečenju od alkoholizma. Prisetio se kada ga je posetio u bolnici i kada mu je pružio podršku u najtežem momentu.

– Đorđe je znao za to duže vreme. Negde malo pre finala sam otišao na lečenje, išao na seanse i primao blokatore. To je gadna stvar jer posle toga postaješ alergičan na alkohol i nisam lako prihvatio to da primim blokatore, bilo je teško jer čist si dok si na lečenju, zapravo dok ne izađeš iz bolnice, ali nakon toga niko ti ne veruje, čak ni sam sebi ne veruješ da nećeš više uzimati alkohol, zato me je bilo strah da uzmem blokator. Testirali smo u bolnici blokatore, to je strašna reakcija. Ali dok si u bolnici imaš medicinsku pomoć, ali kad izađeš…To je gadna stvar – ispričao je Aleksandar i prisetio se momenta kada je Đorđe saznao da je otišao na lečenje i da ne želi da primi blokatore.

– Kad je saznao tu priču, sam je došao u bolnicu, čuo sam ga iz daljine… Ušao je u zgradu veoma bučno, svi su ga čuli. Baš mi je pomogao, rekao mi je da je sa mnom do kraja bez obzira na ishod takmičenja – rekao je Josifovski za “Grand” i apelovao na sve ljude koji imaju problem sa porocima i istakao da smo u svakodnevnom životu često izloženi izazovima, ali da je alkohol najveći problem.

– Alkohol je legalan, tu je stalno oko nas i moja poruka nije da ljudi ne piju. Imamo dve vrste ljudi, oni koji znaju da piju i oni koji ne znaju. Ja sam bio od onih koji ne znaju – zaključio je Josifovski nedavno.

Izvor: Nova/Nemanja Vasiljević/Prenela I.R.

- Pogledajte najnovije ćlanke -