GORI U DENVERU: Marej dobio veliku lovu, otišla dva važna igrača

Nisu košarkaši Denvera da odbrane titulu, ali je sugurno da će u sledećoj sezoni Nagetsi izgleati drugačije.

Ono što je sigurno da Džamal Marej ostaje u Koloradu. Kandaski plej će produžiti ugvor i za četiri godine inkasirati vrtoglavih 209 miliona dolara.

Kako javljaju američki mediji, uprava Nagetsa želi da zadrži kanadskog košarkaša, koji im je, uz Nikolu Jokića, doneo titulu pre dve sezone, a za novi maksimalni ugovor spremni su pošteno da “odreše kesu”.

Međutim, Denver će napustit ovog leta dva veoma važna igrača.

To su Redži Džekson koji je trejdovan u Šarlot i Kentavijus Kaldvel Poup odbio da produži ugovor.

Odlučio je Denver da pošalje Redžija Džeksona u Šarlot, a umesto njega će dobiti tri pika druge runde, iako je on bio standardan igrača Nagetsa.

I Redži Džekson i Kentavijus Kaldvel Poup su bili izuzetno važni šrafovi u ekipi Majka Melouna u pohodu na titulu 2023. godine.

- Pogledajte najnovije ćlanke -