GRUJIN RANGIRAO UVREDE: “Obradović nije konstantno vređan” Kaže da su daleko strašnije one u sredu

Crvena zvezda je pobedila službenim rezultatom (20:0) Partizan u drugom meču finalne serije Superlige Srbije. Na taj način je odbranila trofej, pošto meč nije mogao da se završi.

U trenucima prekida ovog duela, Partizan je vodio, a čitava druga utakmica je bila poprilično konfuzna. Zvezda je napustila parket sa sudijama, potom je naređeno da se isprazni hala, a potom su i igrači Partizana otišli iz dvorane. 

Onda su sudije i crveno-beli “napravili mošu”, pa se vratili na parket.

Partizan se tada nije pojavio, a samim tim je Zvezda dobila utakmicu. Nakon haosa, oglasio se i Aleksandar Grujin za MaxBet, koji je pričao o odlukama sa sinoćnjeg meča.

On je pokušao da objasni zbog čega su igrači Zvezde napustili parket.

– Razlog zbog kojeg je Zvezda napustila teren je taj što su sa tribina bili gađani raznim predmetima, među kojima su bili i šrafovi. Nisu se osećali sigurno – objasnio je Grujin.

Potom, obratio se i predsedniku Partizana Ostoji Mijailoviću, koji je rekao da se radi o “privatnoj ligi porodice Čović”. Grujin je upitao Mijailovića da li podržava i vređanje “čoveka koji ga hlebom hrani”, predsednika države.

– Imam pitanje za gospodina, ako mogu tako da ga nazovem, da li podržava verbalno nasilje, ako ga već nije osudio? Neka ide kući, pa neka pita suprugu i čerku da li odobravaju onakve pesme sa tribina. Očigledno nije bio u hali, a ja jesam… Koliko je samo sve bilo gnusno što se čulo. I da li je u redu da se vređa predsednik države? I to podržava, da se vređa čovek koji ga hlebom hrani – priča Grujin.

Okrenuo se on i ka vređanju dece sa tribina.

– To što se dogodilo u sredu uveče je sramota za sve nas. Naročito pesma u kojima se pominju deca igrača. Ako to podržava bilo ko, onda smo negde debelo pogrešilo. Ako je potrebno da praznimo halu i ubuduće zbog ovakvih stvari – praznićemo je. Ako je potrebno da se igra bez publike – igraćemo. Sigurno je da ovakve stvari nećemo da dozvoljavamo.

Na kraju, upitan je Grujin i o uvredama upućenim treneru Željka Obradovića u prvoj utakmici. Kaže da ga nisu konstantno vređali, pa je na neki način rangirao uvrede po neprikladnosti, možda uskoro možemo očekivati top listu.

– Tačno, on je trener, to je u nekom smislu i rizik posla kojim se bavi. Nije, međutim, konstantno vređan. Da li treba da upoređujemo to vređanje sa onim koje smo imali prilike da čujemo u sredu uveče, a odnose se na supruge i decu? I još nešto, u sredu su se, posle svakog upozorenja još glasnije čuje uvrede sa tribina. I u njima su učestvovala i deca od desetak godina. To je naš najveći poraz – zaključuje Grujin.

- Pogledajte najnovije ćlanke -