“HAJRIZI JE ŽIV, VIDEO SAM GA…” Albanci ne prestaju da se dive zločincu, pevaju pesme u kojim ga veličaju: “Trebao je da bude nagrađen, a ne kažnjen!”

Faton Hajrizi ubijen je od strane srpske policije jer je tokom hapšenja otvorio vatru na policajce i pokušao da pobegne

Od kada je policija likvidirala ubicu, jer se opirao hapšenju i otvorio vatru na policajce, osumnjičeni za ubistvo graničnog policajca Nikole Krsmanovića i ranjavanje njegovog kolege Vjekoslava Ilića Fatona Hajrizi glavna je tema na Kosovu i Metohiji. Hajrizija veličaju na društvenim mrežama i tetoviraju njegovo ime, a sada pristižu snimci pesama o njegovom životu.

Na društvenim mrežama pojavljuju se snimci na kojima ljudi kod kuće pevaju pesme posvećene Hajriziju, ali i oni na kojima sede u restoranima i sviraju za njega.

Opevan je u više rapsodija, a na jednom slavlju u Podujevu, pevane su mu pesme duge više od pet minuta.

O Hajriziju je pevao i Nuredin Gaši-Drenica, koji je hapšen zbog govora mržnje. On je na Jutjubu objavio kako peva pesmu pod imenom “Faton Hajrizi je živ, video sam ga u snu”.

Pesma govori o Hajrizijevom životu od momenta kada je, sa 15 godina, ubio ruskog vojnika, pripadnika KFOR, tako što mu je oteo oružje, a potom pucao u njega. U samoj pesmi, Drenica kaže da je Hajrizi “trebalo da bude nagrađen, a ne kažnjen”!

– Molim vas, policijo, ne davite ovog hrabrog čoveka – govori on u skandaloznoj pesmi.

Izvor: Srbija Danas/Telegraf

- Pogledajte najnovije ćlanke -